מוכרים בית ברעננה? כל שצריך לדעת!

מוכרים בית ברעננה? כל שצריך לדעת!

קניית דירה ברעננה

יש לכם דירה בעיר רעננה, עיר שידועה בביקוש רב, ואתם הצד שמוכר את הנכס, הצד שמבקש לדעת לא רק כיצד ניתן למנף את המחיר, אלא גם מהן המשמעויות הנלוות? מבקשים להבין מהי המשמעות של מס שבח, מה חשוב לדעת לגבי תשלום מקדמה, מתלבטים לגבי עריכת זיכרון דברים, מבקשים לוודא שחוזה המכירה מקדם את האינטרסים שלכם, לא סגורים לגבי המשמעות של הזמנת אישור עירייה עבור טאבו וכדומה? מוזמנים לעצור ולקבל מידע רלוונטי בנושא, ורק לאחר מכן לצאת לבצע את העסקה באופן שקול, מודע וכמובן שגם רווחי. מתחילים!

בוחנים את ההיבט המשפטי

השלב הראשון שנדרשים לעשות לפני שמתחילים לראיין מתעניינים, זה לבדוק את ההיבט המשפטי של הבית. בנקודה זו חשוב לבחון מהו סך השטח הכלול בטאבו, יש לוודא שקיים רישום מסודר בטאבו, מוטב לוודא שחריגת בנייה אינה חלק מהמשוואה (ושאין חובות לעירייה), חשוב לשים לב שגם החנייה רשומה בטאבו ואם לקחתם משכנתא, הכרחי לוודא שהבנק מחק את הערת האזהרה מהטאבו. לאחר שבדקתם כל זאת, יש לעבור לשלב הבא.

מס שבח - חשוב לקחת בחשבון!

מינואר 2014 חלו מספר שינויים שנוגעים למס שבח. עיקר ההחלטה דן בכך שיש לבטל את הפטור ממס שבח, וזאת גם אם הדירה נמכרת לאחר 4 שנים, מאז שהדירה הקודמת נמכרה. מכאן מי שמוכר דירה שנייה, שייצפה למס שבח בגובה של 25% מערך הדירה. מדובר בנתון שמשפיע באופן מהותי על לא מעט עסקאות. בהתאם לכך, מי שמתעניין לגבי דירות למכירה ברעננה, מוטב שישקול להשאיר את הדירה הנוכחית – כלומר מוטב שישקול להשכיר אותה במקום למכור, וזאת כדי להימנע מאובדן של 25% מערך הדירה.

כיצד מקבלים מקדמה?

חשוב ביותר לדעת שאין להסכים לדחות את התשלום הראשוני, אלא מקדמה תמיד צריכה להיות חלק מהסיפור. כמו כן, כדאי שהתשלום הראשוני ייעשה באמצעות צ'ק בנקאי, וזאת כדי למנוע מצב שהצ'ק לא יכובד. כמו כן, אם נעשתה העברה בנקאית זה"ב, בתוך עשרים דקות אמור להתקבל אישור על כך שהכסף הועבר – בדקו זאת! מדוע מדובר בשלב הכרחי? כדי שאם הרוכשים יתחרטו, אתם תוכלו למשוך את הסכום כפיצוי (כמובן לצד הסכם שנוגע להפרת חוזה בסיסית).

כן או לא? זיכרון דברים!

מוכרים רבים נוהגים לערוך זיכרון דברים מתוך מחשבה לקדם את העסקה לעבר שלב המכירה, אך אינם לוקחים בחשבון שמדובר בצעד שמצריך ליווי משפטי, וכיוון שרבים נוהגים לחתום ללא ליווי של עורך דין ולפני שנערכו מגוון בדיקות משפטיות, הרי שאין זה כלל כדאי. כמו כן, מרגע שחותמים על זיכרון דברים, מניין הימים מתחיל להיספר, מניין הימים שבסופו יש לשלם תשלומים לרשות המיסים. מכאן שאם רוצים לקדם עסקה, יש להתייעץ עם עורך דין בתחום, ולאחר מכן לחתום על הסכם מכר, אך לא מעבר לכך.

משיגים טאבו - אישור עירייה

יש לא מעט דירות למכירה ברעננה, כך שאם אתם כבעלי הנכס מבקשים לוודא שגם הנכס שלכם מוכן למכירה, יש להשיג "אישור עירייה לטאבו". מדוע צעד זה הכרחי? כדי שהרוכש יהיה רגוע שאין חובות שיעברו אליו (חובות יכולים לחול בתחום המים, היטל השבחה והארנונה). על מנת להשיג את האישור, נדרשים לגשת למחלקת השירות של רעננה ובמקביל להגיש בקשה מקוונת (דרך אתר העירייה). פה נציין שיש להגיע מצוידים בשלל מסמכים (בצילום של ת"ז, הסכם מכר, נסח טאבו וקריאת ממד מים מעודכן). עוד נפרט שהשירות כרוך בתשלום (סביב ה 150 ש"ח) וכפי שציינו, הוא מותנה בסילוק חובות. טיפ אחרון לדרך? אם עוזבים את הדירה לפני תאריך המסירה, תבקשו פטור יחסי מתשלום ארנונה, עבור התקופה שבה הדירה יושבת ריקה.

שתפו:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram

מאמרים נוספים

טיפים להשקעות נדלן

10 הדיברות בהשקעות נדל"ן

כיום רבים כבר יודעים שאם הם מחפשים אפיק השקעה מבטיח וכלכלי, מוטב שיתמקדו בתחום הנדל"ן. מעבר לכך, כיום רבים כבר מבינים שאם פעם תחום ההשקעות

מה חשוב לבדוק שקונים וילה

מה חשוב לבדוק שקונים וילה

כבר תקופה שמחפשים וילה לרכישה, ופתאום זה קרה. הגעתם, ראיתם, שמעתם והכול נשמע מושלם, כך שרק נותר להשיג את הזוג הנוסף שמביע עניין ופשוט לסגור

כמה עולה לבנות בית

כמה עולה לבנות בית?

בניית בית מאפס היא חלום של רבים, אך תמיד חשוב לדעת בפני מה עומדים. אם כדי להבין כמה הון עצמי נחוץ, אם כדי להבין איזו

מה חשוב לדעת על רעננה

מה חשוב לדעת על רעננה?

בימים אלו יותר ויותר מתבהר שהשקעה נדל"נית היא השקעה מאוד כדאית, במיוחד כשמדובר במרכז הארץ. מדובר בהשקעה יציבה, סולידית ויותר מכל בטוחה. לא עוד השקעה

שלחו אלינו הודעה

רוצים לדעת יותר?

Contact us

נשמח לעמוד לשירותכם בכל נושא ועניין השאירו פרטים או חייגו עכשיו 072-3952602 ונחזור אליכם בהקדם!

Time for a new adventure

What are you looking for?

מעוניין לקנות נכס?

לקבלת ליווי מקצועי מהמומחים שלנו השאר פרטים מטה:

מעוניין למכור נכס?

לקבלת ליווי מקצועי מהמומחים שלנו השאר פרטים מטה:

דילוג לתוכן