השקעה בנכס בזמן הקורונה?

השקעה בנכס בזמן הקורונה?

תקופת הקורונה שינתה לא מעט סדרי עולם, ואכן לא מעט בעלי דירות שמיועדות להשכרה מעידים שהם נאלצו להוריד מחירים ואף לספוג עצירה של תשלומים. במקביל, גם מכירת דירות אינה משימה כה פשוטה בתקופה מאתגרת שכזו, אך לצד דעיכה נדל"נית, עדיין ניתן למצוא אזורים שבהם המחירים נשמרים יציבים ואף אט אט עולים, ועל כן מאוד תלוי מהו האזור, מהו מצב הנכס וכמובן מיהו קהל היעד.

חשוב להסתכל קדימה

גם אם נראה שמצב ההשקעות הנדל"ניות גרוע, עדיין יש להביט קדימה ולהבין שגם הנגיף הזה עומד להסתכם כזיכרון רחוק (ורע במיוחד), משמע מהר מאוד נחזור לשגרה, ועל כן אם רק יש לכם אמצעי מימון וארך רוח, הרי שלא רק שאפשרי להמשיך להשקיע בנדל"ן, אלא שגם בהחלט כדאי. שנרחיב? מומלץ לנצל את המחירים שנחשבים נמוכים ובעוד כמה חודשים למכור את הנכס לצד רווח משמעותי.

מנצלים הזדמנויות ובודקים כדאיות

סוד ההצלחה טמון בשילוב הבא: זיהוי ההזדמנות הנכונה ביותר לצד שילוב של יכולת כלכלית. שנסביר? מי שמבקש למכור את הבית כדי לרכוש עם הכסף דירה יותר זולה, עתיד לגלות שלא כ"כ קל לקבל בימים אלו את המחיר המלא ועל כן אם ניתן, עדיף לחכות עד שהמצב יירגע (או עד שיימצא הרוכש האידאלי). מצד שני, אם מבקשים לרכוש נכס עבור השכרה, הרי שבהחלט מדובר בהזדמנות פז. כך גם ניתן למצוא את הנכס הרצוי לצד המחיר הרצוי (מורגשת מגמה של הוזלת מחירים) וגם בתוך כמה חודשים זוכים ליהנות ממחירי שכירות אידאליים, אם כי יש לקחת בחשבון שבמשך כמה חודשים לא יימצאו שוכרים, או שבמשך כמה חודשים הרווח מהשכירות יהיה יחסית נמוך.

כנגד כל הסיכויים

אז האם מומלץ להשקיע בנכס נדל"ני בתקופה שמאופיינת באי וודאות? ובכן ניתן לדעת בוודאות שעוד כשנה/שנה וחצי נחזור למצב רגיל. לצורך הדוגמה נבחן סיטואציה קיצונית שנוגעת להשכרת משרדים. בתקופה האחרונה כבר היה מי שהספיד את עולם המשרדים שנועדו להשכרה, אך המציאות מלמדת שאנשים הם טיפוסים חברתיים מיסודם ועל כן לצד הנוחות של עבודה מהבית, אנשים כן מחכים להזדמנות לחזור לעבוד מהמשרד, משמע מובטחת התאוששות יציבה גם בקטגוריה קיצונית מעין זו.

משקיעים בנכס נדל"ני – שורה תחתונה

שנסכם? אם לא לחוצים לראות רווחים באופן מידי, גם כיום השקעה נדל"נית כדאית, אך הכרחי לבצע מהלכים מושכלים. חשוב להבין אלו נכסים עדיין מניבים כתמול שלשום, אלו הזדמנויות ייחודיות המצב החדש מייצר, באלו אזורים מוטב להתמקד וכמובן שחשוב לשלב ראייה כוללת שבין היתר מתייחסת להלוואות מיוחדות, מגמות עתידיות, פיתוח אזורי, מאפייני קהל יעד וכדומה. בנוסף, כמובן שחשוב להיעזר בשירותיו של משרד תיווך ברעננה בעל סוכני נדל"ן שיודעים לזהות הזדמנויות ובקיאים בתחום, ועל כן כל שצריך לעשות זה להפנים שהמשימה אפשרית ולהיתמך בליווי מקצועי שיודע לקרוא היטב את התמונה. 

שתפו:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram

מאמרים נוספים

מה חשוב לדעת על רעננה

מה חשוב לדעת על רעננה?

בימים אלו יותר ויותר מתבהר שהשקעה נדל"נית היא השקעה מאוד כדאית, במיוחד כשמדובר במרכז הארץ. מדובר בהשקעה יציבה, סולידית ויותר מכל בטוחה. לא עוד השקעה

האם כדאי להשקיע בחו"ל?

ישראלים ידועים כעם שמחפש את האופציה הקצרה ביותר לעשות את הסכום הגדול ביותר, ועל כן רבים שמחזיקים בסכום משמעותי נזיל, מבקשים למצוא השקעה מעניינת ובטוחה.

מתווכים ברעננה

מצב הנדל"ן בישראל 2020

אם נחזור אל אותה שנה גורלית מבחינת עולם הנדל"ן, ללא ספק נעצור בשנת 2007 שבה החלה מגמת עליית המחירים החדה, כך שאם נבחן מה קרה מאז ועד עתה, נמצא שמחירי הדירות ללא ספק קפצו בצורה משמעותית – ב130%! עם זאת, הקורונה הגיעה וכמו הרבה דברים אחרים שהיא ניפצה, גם בתחום הנדל"ן היא נגעה בצורה משמעותית, ועל כן ראוי לעצור ולהבין מהו מצב הנדל"ן בשנת 2020, ואף קריטי להבין האם מדובר בשינוי נקודתי שעתיד לחלוף, או בהשפעה מרחיקת לכת.

איך מוצאים את הבית המושלם?

איך מוצאים את הבית המושלם?

בית הוא מקום שבו מבקשים לחוש מוגנים, שבו מבקשים לגדל משפחה, שאמור להיות מעוצב באופן נעים, שאמור לספק מענה פרקטי עבור שורה ארוכה של צרכים, שאמור להיות ממוקם בסמיכות למגוון שירותים חשובים, שאמור להכיל שורה ארוכה של מערכות מתפקדות בצורה מעולה וכדומה. אי לכך מראש יש לקחת בחשבון שגם "בית מושלם" עשוי להיות ממוקם בסמיכות לשכנים שלא יהיו החברים הכי טובים שלכם וגם "בית מושלם" עשוי להצריך שיפוץ, אך בשורה התחתונה כל אחד צריך למצוא את הבית שמעניק את הבסיס הנכון ביותר וזאת בהתאם לשורה ארוכה של פרמטרים, אותם נציג כאן על מנת שתוכלו למקד כראוי את הבחירה הכה חשובה.

שלחו אלינו הודעה

רוצים לדעת יותר?

Contact us

נשמח לעמוד לשירותכם בכל נושא ועניין השאירו פרטים או חייגו עכשיו 072-3952602 ונחזור אליכם בהקדם!

Time for a new adventure

What are you looking for?

מעוניין למכור נכס?

לקבלת ליווי מקצועי מהמומחים שלנו השאר פרטים מטה: