השקעה בנכס בזמן הקורונה?

השקעה בנכס בזמן הקורונה?

תקופת הקורונה שינתה לא מעט סדרי עולם, ואכן לא מעט בעלי דירות שמיועדות להשכרה מעידים שהם נאלצו להוריד מחירים ואף לספוג עצירה של תשלומים. במקביל, גם מכירת דירות אינה משימה כה פשוטה בתקופה מאתגרת שכזו, אך לצד דעיכה נדל"נית, עדיין ניתן למצוא אזורים שבהם המחירים נשמרים יציבים ואף אט אט עולים, ועל כן מאוד תלוי מהו האזור, מהו מצב הנכס וכמובן מיהו קהל היעד.

חשוב להסתכל קדימה

גם אם נראה שמצב ההשקעות הנדל"ניות גרוע, עדיין יש להביט קדימה ולהבין שגם הנגיף הזה עומד להסתכם כזיכרון רחוק (ורע במיוחד), משמע מהר מאוד נחזור לשגרה, ועל כן אם רק יש לכם אמצעי מימון וארך רוח, הרי שלא רק שאפשרי להמשיך להשקיע בנדל"ן, אלא שגם בהחלט כדאי. שנרחיב? מומלץ לנצל את המחירים שנחשבים נמוכים ובעוד כמה חודשים למכור את הנכס לצד רווח משמעותי.

מנצלים הזדמנויות ובודקים כדאיות

סוד ההצלחה טמון בשילוב הבא: זיהוי ההזדמנות הנכונה ביותר לצד שילוב של יכולת כלכלית. שנסביר? מי שמבקש למכור את הבית כדי לרכוש עם הכסף דירה יותר זולה, עתיד לגלות שלא כ"כ קל לקבל בימים אלו את המחיר המלא ועל כן אם ניתן, עדיף לחכות עד שהמצב יירגע (או עד שיימצא הרוכש האידאלי). מצד שני, אם מבקשים לרכוש נכס עבור השכרה, הרי שבהחלט מדובר בהזדמנות פז. כך גם ניתן למצוא את הנכס הרצוי לצד המחיר הרצוי (מורגשת מגמה של הוזלת מחירים) וגם בתוך כמה חודשים זוכים ליהנות ממחירי שכירות אידאליים, אם כי יש לקחת בחשבון שבמשך כמה חודשים לא יימצאו שוכרים, או שבמשך כמה חודשים הרווח מהשכירות יהיה יחסית נמוך.

כנגד כל הסיכויים

אז האם מומלץ להשקיע בנכס נדל"ני בתקופה שמאופיינת באי וודאות? ובכן ניתן לדעת בוודאות שעוד כשנה/שנה וחצי נחזור למצב רגיל. לצורך הדוגמה נבחן סיטואציה קיצונית שנוגעת להשכרת משרדים. בתקופה האחרונה כבר היה מי שהספיד את עולם המשרדים שנועדו להשכרה, אך המציאות מלמדת שאנשים הם טיפוסים חברתיים מיסודם ועל כן לצד הנוחות של עבודה מהבית, אנשים כן מחכים להזדמנות לחזור לעבוד מהמשרד, משמע מובטחת התאוששות יציבה גם בקטגוריה קיצונית מעין זו.

משקיעים בנכס נדל"ני – שורה תחתונה

שנסכם? אם לא לחוצים לראות רווחים באופן מידי, גם כיום השקעה נדל"נית כדאית, אך הכרחי לבצע מהלכים מושכלים. חשוב להבין אלו נכסים עדיין מניבים כתמול שלשום, אלו הזדמנויות ייחודיות המצב החדש מייצר, באלו אזורים מוטב להתמקד וכמובן שחשוב לשלב ראייה כוללת שבין היתר מתייחסת להלוואות מיוחדות, מגמות עתידיות, פיתוח אזורי, מאפייני קהל יעד וכדומה. בנוסף, כמובן שחשוב להיעזר בשירותיו של משרד תיווך ברעננה בעל סוכני נדל"ן שיודעים לזהות הזדמנויות ובקיאים בתחום, ועל כן כל שצריך לעשות זה להפנים שהמשימה אפשרית ולהיתמך בליווי מקצועי שיודע לקרוא היטב את התמונה. 

שתפו:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram

מאמרים נוספים

טיפים להשקעות נדלן

10 הדיברות בהשקעות נדל"ן

כיום רבים כבר יודעים שאם הם מחפשים אפיק השקעה מבטיח וכלכלי, מוטב שיתמקדו בתחום הנדל"ן. מעבר לכך, כיום רבים כבר מבינים שאם פעם תחום ההשקעות

מה חשוב לבדוק שקונים וילה

מה חשוב לבדוק שקונים וילה

כבר תקופה שמחפשים וילה לרכישה, ופתאום זה קרה. הגעתם, ראיתם, שמעתם והכול נשמע מושלם, כך שרק נותר להשיג את הזוג הנוסף שמביע עניין ופשוט לסגור

כמה עולה לבנות בית

כמה עולה לבנות בית?

בניית בית מאפס היא חלום של רבים, אך תמיד חשוב לדעת בפני מה עומדים. אם כדי להבין כמה הון עצמי נחוץ, אם כדי להבין איזו

שלחו אלינו הודעה

רוצים לדעת יותר?

Contact us

נשמח לעמוד לשירותכם בכל נושא ועניין השאירו פרטים או חייגו עכשיו 072-3952602 ונחזור אליכם בהקדם!

Time for a new adventure

What are you looking for?

מעוניין לקנות נכס?

לקבלת ליווי מקצועי מהמומחים שלנו השאר פרטים מטה:

מעוניין למכור נכס?

לקבלת ליווי מקצועי מהמומחים שלנו השאר פרטים מטה:

דילוג לתוכן