איך מוצאים את הבית המושלם?

איך מוצאים את הבית המושלם?

בית הוא מקום שבו מבקשים לחוש מוגנים, שבו מבקשים לגדל משפחה, שאמור להיות מעוצב באופן נעים, שאמור לספק מענה פרקטי עבור שורה ארוכה של צרכים, שאמור להיות ממוקם בסמיכות למגוון שירותים חשובים, שאמור להכיל שורה ארוכה של מערכות מתפקדות בצורה מעולה וכדומה. אי לכך מראש יש לקחת בחשבון שגם "בית מושלם" עשוי להיות ממוקם בסמיכות לשכנים שלא יהיו החברים הכי טובים שלכם וגם "בית מושלם" עשוי להצריך שיפוץ, אך בשורה התחתונה כל אחד צריך למצוא את הבית שמעניק את הבסיס הנכון ביותר וזאת בהתאם לשורה ארוכה של פרמטרים, אותם נציג כאן על מנת שתוכלו למקד כראוי את הבחירה הכה חשובה.
איך מוצאים את הבית המושלם?

שלב ראשון – הבנת צרכים

טרם מתחילים לחפש בחוץ, יש לחפש בפנים. הכוונה היא שיש להבין בדיוק מה מחפשים ולמה שואפים. מה צרכים ולמה מקווים. אלו צרכים הכרחיים ואלו צרכים מהווים רק בונוסים (למשל שכנים נחמדים). אי לכך יש לבחון כמה נפשות הבית אמור לאכלס, כמה מפלסים עדיפים, איזה אזור ספציפי בעיר רצוי, אלו מוסדות מבקשים שיהיו בסמיכות, האם בכול מקרה מתכננים שיפוצים (למשל התקנת רצפת פרקט או הרחבה של יחידת ההורים), איזה עיצוב מועדף, האם מבקשים להתמקד בשכונות שבהם יש אוכלוסייה שכוללת צעירים לצד מבוגרים, האם הנכס אמור לשרת למשך תקופה יחסית קצרה או לחלופי למשך תקופה ארוכה, האם מבקשים נכס שכולל יחידת השכרה וכדומה. לאחר שסך הצרכים ברורים, הרבה יותר קל להתקדם.

חשוב – בחינת היתכנות כלכלית

לאחר שמבינים מה מחפשים יש להבין כמה יכולים להוציא. בנקודה זו יש רצוי לערב יועץ משכנתאות ויועץ פיננסי. חשוב להבין מהן סך ההכנסות וההוצאות העתידיות כמשפחה, כיצד האפיק המקצועי משרת את המאזן הכספי, האם צפויים להיכנס או לצאת סכומים משמעותיים ואף ראוי להבין מהי המגמה הנדל"נית באזור. כך למשל מאוד ייתכן שבעוד כמה שנים האזור ייהנה מתנופת בנייה, הדירה תיכלל בפרויקט של תמ"א 38, כביש ראשי יחבר ביתר יעילות למוקד העבודה וכדומה.

ליווי מקצועי שעושה את כל ההבדל

לאחר שמבינים מה רצוי וכמה אפשרי להוציא יש להתחיל לחפש אחר הנכס האידאלי ביותר. בנקודה זו רצוי להבין כמה שיותר מוקדם שהכרחי להיעזר בסוכן נדל"ן מקצועי ושמתמחה בטריטוריה הרצויה. מדוע? ובכן סוכן נדל"ן מודע לסך האופציות, מכיר את מגמת המחירים המקומית, יודע לבדוק מספר גורמים קריטיים טרם סוגרים עסקה (בודק לא רק את הנכס אלא גם את אמינות בעלי הנכס), יסייע לנהל משא ומתן ששם את האינטרסים שלכם בחזית ואף סוכן נדל"ן עשוי לחבר לרשת שלמה של אנשי מקצוע מסייעים, כגון עו"ד שמתמחה בתחום הנדל"ן ויועץ משכנתאות שיסייע לבחון היתכנות כלכלית.

לא מתפשרים – מוצאים בדיוק מה שמחפשים!

לבסוף נציין שאם אכן מבינים מה חשוב ומה רצוי ועל הדרך נעזרים בסוכן נדל"ן, הרי שיש להיות מודעים לנתון נוסף, והוא שלעיתים התהליך לוקח זמן. השורה התחתונה היא שנכס לא רוכשים בתחושת התפשרות, אלא הרבה פעמים נדרשים לחכות עד שתופיע העסקה הרצויה – עשו שעורי בית משלכם ושיהיה בהצלחה!

נעזרים במומחים בתחום

במידה ואתם מחפשים נכסים למכירה ברעננה אנו מזמינים אתכם למצוא באתר שלנו מגוון רחב של נכסים בבלעדיות ברעננה, כמו כן במידה ותרצו ליווי מקצועי ע"י הצוות המיומן שלנו תוכלו ליצור איתנו קשר ונשמח לסייע לכם להגשים את החלום במציאת הבית הבא שלכם!

שתפו:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram

מאמרים נוספים

מה חשוב לדעת על רעננה

מה חשוב לדעת על רעננה?

בימים אלו יותר ויותר מתבהר שהשקעה נדל"נית היא השקעה מאוד כדאית, במיוחד כשמדובר במרכז הארץ. מדובר בהשקעה יציבה, סולידית ויותר מכל בטוחה. לא עוד השקעה

האם כדאי להשקיע בחו"ל?

ישראלים ידועים כעם שמחפש את האופציה הקצרה ביותר לעשות את הסכום הגדול ביותר, ועל כן רבים שמחזיקים בסכום משמעותי נזיל, מבקשים למצוא השקעה מעניינת ובטוחה.

מתווכים ברעננה

מצב הנדל"ן בישראל 2020

אם נחזור אל אותה שנה גורלית מבחינת עולם הנדל"ן, ללא ספק נעצור בשנת 2007 שבה החלה מגמת עליית המחירים החדה, כך שאם נבחן מה קרה מאז ועד עתה, נמצא שמחירי הדירות ללא ספק קפצו בצורה משמעותית – ב130%! עם זאת, הקורונה הגיעה וכמו הרבה דברים אחרים שהיא ניפצה, גם בתחום הנדל"ן היא נגעה בצורה משמעותית, ועל כן ראוי לעצור ולהבין מהו מצב הנדל"ן בשנת 2020, ואף קריטי להבין האם מדובר בשינוי נקודתי שעתיד לחלוף, או בהשפעה מרחיקת לכת.

השקעה בנכס בזמן הקורונה?

תקופת הקורונה שינתה לא מעט סדרי עולם, ואכן לא מעט בעלי דירות שמיועדות להשכרה מעידים שהם נאלצו להוריד מחירים ואף לספוג עצירה של תשלומים. במקביל, גם מכירת דירות אינה משימה כה פשוטה בתקופה מאתגרת שכזו, אך לצד דעיכה נדל"נית, עדיין ניתן למצוא אזורים שבהם המחירים נשמרים יציבים ואף אט אט עולים, ועל כן מאוד תלוי מהו האזור, מהו מצב הנכס וכמובן מיהו קהל היעד.

שלחו אלינו הודעה

רוצים לדעת יותר?

Contact us

נשמח לעמוד לשירותכם בכל נושא ועניין השאירו פרטים או חייגו עכשיו 072-3952602 ונחזור אליכם בהקדם!

Time for a new adventure

What are you looking for?

מעוניין למכור נכס?

לקבלת ליווי מקצועי מהמומחים שלנו השאר פרטים מטה: